İLETİŞİMBOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ MİTHAT ALAM FİLM MERKEZİ

Adres: Boğaziçi Üniversitesi, Güney Kampüs, 34342 Bebek, İstanbul, Türkiye
Tel: +90 212 359 73 81 - 82
E-Posta: [email protected]

TARİF (ARABAYLA GELENLER İÇİN) ETİLER İSTİKAMETİNDEN

Nispetiye Caddesi üzerinden (AkMerkez’in önünden geçerek) Etiler ve daha sonra Hisarüstü’ne ulaşılabilir.. Hisarüstü’nde Boğaziçi Üniversitesi’nin ana yazısının olduğu Etiler kapıdan içeri girilir. Kapıda yol ikiye ayrılmaktadır. Sol taraftaki tâli yol otoparka, sağ taraftaki yol Mithat Alam Film Merkezi’ne doğru gitmektedir. Sağ taraftaki yoldan yokuş aşağıya inildiği zaman yol düzlüğe inince sağa doğru ilk donuste Merkez’i sağ tarafınızda görebilirsiniz (yuvarlak pencereli 2 katli gri bir bina). Arabanizi sağa doğru döndükten sonra 50 metre ilerideki cepe park edebilirsiniz.

BOĞAZ HATTI ÜZERİNDEN

Bebek’i geçtikten 300 metre sonra Boğaziçi Üniversitesi’nin Bebek kapısını görebilirsiniz. Ancak bu kapıdan arabayla giriş yapılmamaktadır. Yürüyerek gelmek isteyenler için bu kapıdan yukarıya doğru sık bir ormanlık alanın içinden dik bir yokuşa tırmanıldığı zaman yolun sonundaki bina Mithat Alam Film Merkezi’nin binasıdır.

ANADOLU YAKASINDAN GELENLER İÇİN

2.Köprü yolundan kolaylıkla gelebilirsiniz. Köprüyü geçtikten sonra Etiler yoluna sapmalısınız. Daha sonra Etiler yolunu izleyerek Hisarüstü mahallesine ulaşabilirsiniz.

TOPLU ULAŞIM

Boğaziçi Üniversitesi’ne İstanbul’un farklı güzargahlarından otobüs seferleri yapılmaktadır.
Taksim-Hisarüstü Otobüsü 559C
Eminönü-Hisarüstü 43R
Şişli-Hisarüstü 59R
Sarıyer-Hisarüstü 59RS
Kadıköy-Hisarüstü 125